Nietolerancje pokarmowe

FoodAllergiesZdarza się, że osoba z nadmierną masą ciała zmienia swoje nawyki żywieniowe, zmniejsza kaloryczność swojej diety, ale waga przez długi czas stoi w miejscu. Może być to skutkiem niekonsekwencji i złych proporcji diety, ale coraz częściej okazuje się, że powodem są nietolerancje pokarmowe.

 

Z roku na rok na świecie i w naszym kraju wzrasta liczba osób chorujących z powodu nadwrażliwości na pokarmy – aktualnie cierpi na nią aż 45% populacji. W ostatnich latach coraz szerzej akceptowany jest pogląd, że nietolerancja pokarmowa zależna od przeciwciał klasy G (IgG), może przyczyniać się do występowania wielu objawów i zaburzeń przewlekłych, które dotąd nie były wiązane przyczynowo ze stosowaną dietą.

 

W rozpoznaniu nietolerancji wielkim problemem jest bardzo szeroki wachlarz jej możliwych objawów:

  • dolegliwości żołądkowo – jelitowe: zespół nadwrażliwego jelita, biegunki, zaparcia, wzdęcia, gazy
  • problemy skórne: atopowe zapalenie skóry, świąd, trądzik
  • migreny
  • zespół chronicznego zmęczenia
  • nawracające infekcje
  • depresja i zaburzenia nastroju
  • otyłość

Objawy nietolerancji nie pojawiają się natychmiast po spożyciu uczulającego pokarmu, lecz z kilkugodzinnym, a nawet z kilkudniowym opóźnieniem. Oznacza to, że pokarm spożyty w poniedziałek może wywołać reakcję organizmu dopiero w środę. To kolejny problem utrudniający rozpoznanie nietolerancji.

Nieleczone nietolerancje pokarmowe IgA i IgG – zależne prowadzą do rozwoju przewlekłego, stanu zapalnego w organizmie i mogą predysponować do rozwoju chorób autoimmunologicznych i innych problemów cywilizacyjnych, być może nawet procesu nowotworowego.

Tylko wykonanie odpowiednich badań i wdrożenie diety eliminacyjnej umożliwi wyciszenie reakcji zapalnej. Dieta polega na eliminacji nietolerowanych produktów tylko na pewien okres czasu (min. 3 miesiące), a NIE NA CAŁE ŻYCIE.

Aby zastosowana dieta była rzeczywiście skuteczna i prowadziła do poprawy zdrowia i samopoczucia, koniecznością jest wykonanie badania. Kompleksowe testy wykonywane w Klinice Żywienia to pierwsze na świecie narzędzia diagnostyczne oceniające pokarmowo-swoiste IgG (izotypy 1-4) na podstawie małej próbki krwi włośniczkowej bezboleśnie pobranej z palca. W szybki i prosty sposób można określić tolerancję na poszczególne antygeny pokarmowe i wskazać nietolerowane pokarmy.

Zabadaj się i zadbaj o swoje zdrowie!

Osoby zainteresowane wykonaniem badania zapraszamy do kontaktu +48 513 010 310

Szczegóły oferty http://www.klinikazywienia.pl/oferta/